Полезная информация
Продукція та послуги
Ізоляція повинна бути Пінополіуретанова
Звичайно, можна до нескінченності ставити кондиціонери або опалювальні установки, тим самим в десятки разів збільшуючи витрати на енергоресурси, що б «довести»: зігрітися, розвівши навколо себе багаття можна (зрештою грілися ж наші предки саме таким чином поки комусь не прийшла в голову думка поставити навколо якісь огороджувальні конструкції).
«Очевидне» для багатьох рішення «треба утеплити» («треба теплоізолювати») в принципі вірно. Дійсно для зниження витрат на енергопостачання кондиціонерів, в тому випадку якщо необхідно охолодити приміщення, і опалювальних установок, якщо приміщення необхідно опалювати, потрібна ефективна теплоізоляція огороджувальних конструкцій (покрівлі, стін, підлоги, фундаменту).
Однак, те саме «очевидне» часом на практиці реалізується невірно, бувають випадки, коли витрачені матеріальні ресурси на облаштування теплоізоляції не тільки не приносять бажаного результату, але відверто шкодять виробництву.
Розглянемо приклад: виробництво з надлишком тепла і пара (різні виробництва полімерів). Як вже говорилося вище проблема полягає в «дощі зі стелі». Краплі води, капаючі зі стелі (як в поганій парильні) не тільки докучають робочому і обслуговуючому персоналу, намагаючись залетіти за комір, а й загрожують вивести з ладу техніку.
Облаштування теплоізоляції за допомогою мінерально-ватного утеплювача в 99 випадках з 100 приведе до потопів у відлигу. З меншими ризиками можна утеплитися пінопластовими плитами, причому, чим менше залишиться, тим менше очікуваний потоп. І тільки безшовне напилення пінополіуретану здатне гарантовано вирішити проблему.
Описана проблема знайома більшості людей, які переселилися в знову відбудовані заміські будинки. 15-20см теплоізоляція мінватою з посередньою пароізоляцією не здатні витримати повноцінне життя в зимовий період (прання, приготування їжі, щоденний душ і т.д., не кажучи вже про саунах з басейнами усередині будинку) з нормальною температурою всередині будинку. Ось і доводиться збільшувати шар теплоізоляції до 25-30см і забезпечувати належну пароізоляцію (складніша процедура, адже кожну пробиту скобу і стик треба проклеїти алюмінієвим скотчем). Напилення ППУ на покрівлю в заміських будинках і взагалі використання ППУ ізоляції в цивільному будівництві ще більш високоефективне рішення, ніж використання ППУ в промисловому будівництві, тому що розрахункові терміни окупності абсолютно різні, а довговічність (термін служби) дуже великий - більше 30 років.
Про цивільне будівництве поговоримо окремо.
Або інший приклад: овочесховище, холодокомбінати та ін. Приміщення, що вимагають стабільної температури і вологості, тобто приміщення, де можна заморозити товар взимку, і зігріти влітку і при цьому забезпечити певну вологість, тому що товар зіпсується. У таких приміщеннях теплоізоляція на рух пара повинна працювати в обидві сторони, тобто надавати необхідний опір паропроніцанію в обидві сторони і не накопичувати вологу усередині себе для збереження теплоізоляційних властивостей. Очевидно, що мінерально-ватний утеплювач впоратися з таким завданням не зможе, та й плити пінополістиролу справляються з такими завданнями вельми умовно, або вимагають додаткових конструкцій, а відповідно матеріальних витрат. Безшовне напилення ППУ не тільки єдино правильний, але і найменш витратний спосіб отримання необхідного результату.
У розглянутих прикладах напилення ППУ було єдиним можливим рішенням покладених на нього як на утеплювач завдань. Для обґрунтування економічної ефективності використання напилюваного ППУ при будівництві, реконструкції і ремонті виробничих приміщень необхідно порівнювати не тільки вартість матеріалів і їх якість, але і технологічним процесом облаштування теплоізоляції. Розглядаючи якість, треба враховувати не тільки теплопровідність (як найважливішу характеристику утеплювача (зменшується кількість необхідного матеріалу) і термін служби (в цьому Пінополіуретан перевершує своїх побратимів) - величини, розрахувати які математично не складає труднощів, але і здатність пінополіуретану істотно підвищувати міцність і довговічність конструкцій, на які він напилюється.
Легко порахувати, що при використанні ППУ (теплопровідність пінополіуретану 0,019) для досягнення термічного опору огороджувальної конструкції 4,2 необхідний шар завтовшки 7,98 см, при використанні ЕПП (теплопровідність екструдованого пінополістиролу 0,032) для досягнення термічного опору огороджувальної конструкції 4,2 необхідний шар завтовшки 13,44 см, і що для облаштування 1000м2 потрібно 79,8м3 ППУ і 134, м3 ЕПП. Складно розрахувати, на скільки необхідно збільшити шар ЕПП для компенсації містків холоду у вигляді кріплення і щілин, неминуче присутніх при облаштуванні ЕПП. А вже тим більше, майже неможливо, порахувати у скільки разів збільшитися терміни служби конструкції, яку замість того, щоб продірявити, не тільки захистили від вологи (нехай навіть атмосферної), але і склеїли в єдиний моноліт.
Використання мінерально ватних, пінополістирольних плит вимагає їх кріплення на поверхні, навіть найсучасніший пластикове кріплення не тільки є додатковою матеріальною витратою (як матеріал і як робота), але є і містком холоду і вогнищем руйнування і ослаблення основної конструкції. Напилення пінополіуретану створюють монолітний суцільний міцний шар, який є не тільки найкращим утеплювачем, пароізолятором, а й чудовим захистом від корозії різних агресивних середовищ, а так, же чудовим наповнювачем для істотного збільшення міцностной (несучої) здатності напиляемой конструкції. Треба відзначити, що будь-який інший утеплити вимагає додатково пароізоляції і вітрозахисту, що також є додатковими матеріальними витратами (як сам матеріал так його облаштування). Не мало важливим фактором в будівництві є терміни проведення робіт. І тут Пінополіуретан залишає своїх побратимів позаду, не тільки тому, що відсутні додаткові роботи, сам процес напилення ППУ за швидкістю укладання випереджає просте укладання плит без всякого кріплення. До всього вищепереліченого залишається додати високу якість роботи.
Якість роботи з напилювання ППУ легко перевірити, необхідно візуально переконатися в монолітної створеної поверхні з відсутністю щілин і пропусків, а також проконтролювати товщину шару по заздалегідь відомим орієнтирів. Чого не можна сказати при облаштуванні теплоізоляції ЕПП та мінватою (цілісність пароізоляції, кріплення, щілини і т.д. і т.п.)
Ми надаємо послуги в багатьох містах України: Київ, Харків, Кривий Ріг, Запоріжжя, Донецьк, Черкаси, Луганськ, Сімферополь, Маріуполь, Полтава, Суми, Кропивницький, Одеса, Львів, Миколаїв, Херсон, Івано-Франківськ, Ужгород, Вінниця, Тернопіль, Рівне, Хмельницький, Чернівці, Чернігів, Севастополь, Ялта (Крим), Мелітополь.