Корисна інформація

Пінопласти

Найбільш високими теплоізоляційними характеристиками володіють теплоізоляційні пінопласти. Вони являють собою пористі пластмаси, одержувані при вспіненні і термообробці полімерів. Під впливом температури відбувається інтенсивне виділення газів, спучуються полімер. В результаті утворюється матеріал з рівномірно розподіленими в ньому порами. У пористих пластмасах пори займають 90-98% обсягу матеріалу, в той час як на стінки доводиться 2-10%. Тому пінопласти дуже легкі. Крім того, вони не загнивають, досить гнучкі і еластичні. Недолік теплоізоляційних полімерів - їх обмежена теплостійкість і горючість.

Пінопласти поділяються на жорсткі і еластичні. У фургонобудові для теплоізоляції застосовують жорсткі, які поряд з теплоізоляційними властивостями мають несучу здатність, тобто можуть служити конструкційним елементом кузова. Пінопласти легко обробляються, їм легко можна надати будь-яку форму. Крім того, їх можна склеювати між собою і з іншими матеріалами: алюмінієм, фанерою, пластиком. Для склеювання застосовують різні клеї або використовують клейову здатність самого полімеру.

Пористі пластмаси виробляють на основі полістирольних, полівінілхлоридних, поліуретанових, фенольних та карбамідних смол. У фургоностроеніі широко використовуються тільки два види.

Полістирольний пінопласт (пінополістирол) є найбільш поширеним теплоізоляційним матеріалом. Пінополістирол є твердою піною з замкнутими порами. Це жорсткий матеріал, стійкий до дії води, більшості кислот і лугів. Істотний недолік пінополістиролу - його горючість. При температурі 80 ° С він починає тліти, тому його треба ізолювати вогнестійкими матеріалами. Його випускають у вигляді плит щільністю 40-60 кг / м3 з коефіцієнтом теплопровідності 0,03-0,045 Вт / (м град.).

Пінополіуретан знаходить широке застосування з двох причин: має найменшу величину теплопровідності з усіх відомих у світі теплоізоляційних матеріалів (коефіцієнт теплопровідності 0,024-0,035 Вт / м град.) І має відмінну здатність, що клеїть. Якщо інші пінопласти вживаються тільки у вигляді готових плит, то пінополіуретан здатний формувати будь-яку закінчену конструкцію. Будь це просте напилення на стіну або заповнення простору між будь-якими обкладками. У будь-якому випадку без використання клею досягається адгезія не менше 2 кг / см2. Значною особливістю пінополіуретану є те, що температурний діапазон експлуатації від - 250 ° С до +180 ° С При додаванні антипирена пінополіуретан відноситься до групи самозатухающих або важкогорючих матеріалів.

Ми надаємо послуги в багатьох містах України: Київ, Харків, Кривий Ріг, Запоріжжя, Донецьк, Черкаси, Луганськ, Сімферополь, Маріуполь, Полтава, Суми, Кропивницький, Одеса, Львів, Миколаїв, Херсон, Івано-Франківськ, Ужгород, Вінниця, Тернопіль, Рівне, Хмельницький, Чернівці, Чернігів, Севастополь, Ялта (Крим), Мелітополь.